سخن ما

بسم الله الرحمن الرحيم
استفاده از فن آوري پيشرفته يك ضرورت است نه يك انتخاب

رشد روز افزون بهره برداري از فن‌آوري پيشرفته در عرصه‌هاي مختلف زندگي بشري، بويژه در دو حوزه آموزش و پژوهش بگونه‌‌اي موجب توسعه و تعميق آن گرديده است كه بدون آن هيچ پيشرفتي در اين دو حوزه متصور نيست و حتي در شرايط كنوني، آموزش صحيح و تحقيق و پژوهش دقيق، بدون آن امكان پذير نخواهد بود.
همان گونه كه استفاده از ابزار كمك آموزشي در انتقال به موقع، دقيق و صحيح مفاهيم و آموزه‌ها، بسيار مفيد و كارساز است بهره گيري از اين فن آوري در ترقي و پيشرفت آموزش و تحقيق نيز امري ضروري و اجتناب ناپذير است و عدم استفاده و غفلت از اين ساز و كارها در عرصه پژوهش و تحقيق خسارتي عظيم و جبران ناپذير به دنبال خواهد داشت.
از اين رو جمعي از همكاران عرصه‌هاي علمي و فرهنگي كشور، در راستاي " تحقق فرمان مقام معظم رهبري مبني بر جنبش نرم افزاري توليد علم" و با شعار " استفاده از فن آوري پيشرفته يك ضرورت است نه يك انتخاب" و با هدف: 1. سرعت بخشي به خدمات رساني علمي. 2. تقويت بنيه ديجيتالي کشور. 3. ساماندهي و تجميع محصولات الکترونيک. 4. جلوگيري از فعاليت هاي موازي و تکراري. 5. پاسخگويي به بخشي از نيازهاي جامعه محترم علمي حوزه و دانشگاه. 6. ايجاد ارتباط بين مراکز علمي و مؤسسات تحقيقاتي و پژوهشي. 7. صيانت از آسيب ها و خطرات نرم و اينترنتي. در يك گام مقدماتي، اقدام به جمع آوري و ساماندهي توليدات علمي، پژوهشي و محتواي پايگاه هاي اينترنتي نموده و با نام "كتابخانه جامع ديجيتال امام علي عليه السلام" توسعه روزافزون و فراگير آن را مد نظر قرار داده اند.
ويژگي هاي كتابخانه جامع ديجيتال امام علي عليه السلام : * امكان بهره برداري محققين و پژوهشگران از كتابخانه‌اي عظيم در محل كار يا اتاق مطالعه. * دسترسي سريع و آسان كاربر به منابع و متون تحقيقي و پژوهشي با توجه به تنوع موضوعات. * دسترسي به محتواي بسياري از نرم افزارهاي محتوائي رايج, بدون نياز به سي دي و نصب. * پاسخگويي به بخشي از نيازهاي جامعه محترم علمي حوزه و دانشگاه با توجه به محتواي کتابخانه. * امكان جستجو در محتواي كتابخانه بر اساس عنوان مطالب، نويسنده و موضوع. * امكان فيش برداري، ذخيره، تدوين و چاپ. * امکان رايت و کپي محتوا به سهولت و آساني. * امکان همراه داشتن کتابخانه در سفر. * سهولت انتقال و جابجائي محتوا. * قابليت به روز رساني کتابخانه. * عدم نياز به اينترنت. يشنهادات راهبردي و ارزشمند شما فرهيختگان، آينده روشن تري را فرا روي خدمتگزاران مكتب اهل بيت عليهم السلام قرار خواهد داد.
"كتابخانه جامع ديجيتال امام علي عليه السلام" در زمينه جمع آوري و ساماندهي محتواي الکترونيک آماده همکاري با مراکز و موسسات علمي، پژوهشي و تحقيقاتي مي‌باشد.
اميد است اين گام پاسخگوي بخشي از نيازهاي جامعه محترم علمي حوزه و دانشگاه باشد و همواره " كتابخانه جامع ديجيتال امام علي عليه السلام" در سرعت بخشي به خدمات رساني علمي توفيق يابد و در توسعه روز افزون آن موفق باشد. ان شاء الله.
پيش بسوي ايران 1400، ايران اسلامي، ايران علمي، ايران ارزشي، ايران صادركننده دانش و فن آوري به جهان و در يك كلام ايران وعده داده شده از سوي امام خميني رضوان الله تعالي عليه و ايراني آماده براي حكومت جهاني حضرت ولي الله الاعظم (ارواحنا فداه).

 

معرفي نسخه ها

" مشخصات نسخه هاي آماده ي تحويل "
 
 كتابخانه جامع ديجيتال امام علي عليه السلام(كتابخانه عمومي و تخصصي) نسخه ي بديع
 اين مجموعه با امكان جستجو در عنوان كتاب، مقاله و نام نويسنده (1.000.000 ركورد) و حجم اطلاعات 260 گيگا بايت قابل ارائه در هارد 500 گيگا بايتي مي باشد.
 
 
 كتابخانه ي جامع ديجيتال قرآن كريم
 اين مجموعه حاوي كتاب و مقاله، مجله، نرم افزار، خبر، عكس، صوت و فيلم  با حجم اطلاعات 250 گيگا بايت، قابل ارائه در هارد 500 گيگا بايتي مي باشد.
 
             
 مجموعه ي انتخابات رياست جمهوري دور دهم
 اين مجموعه حاوي 4577  فايل در قالب مقاله، خبر، صوت، فيلم، نرم افزار، با حجم اطلاعات 550 گيگا بايت، قابل ارائه در هارد 1000 گيگا بايتي  مي باشد.
 
               
 مجموعه ي آرشيو اخبار
اين مجموعه حاوي آرشيو 120 روزنامه و آرشيو اخبار 87 خبرگزاري (آرشيو برخي، از سال 1375 تا 1389 مي باشد)، به همراه امكان جستجو در متن خبر ها، با حجم اطلاعات 620 گيگا بايت، قابل ارائه در هارد 1000 گيگا بايتي مي باشد.
 
 بانك نرم افزارها
 اين مجموعه حاوي حدود 10000 نرم افزار در 21 موضوع مختلف به زبان فارسي عربي و انگليسي، به همراه صفحه شناسه و ايندكس، با حجم اطلاعات 1350 گيگا بايت، قابل ارائه در هارد 2000 گيگا بايتي مي باشد.
 
 مجموعه ي آموزشي. صوتي حوزوي. عمومي
اين مجموعه حاوي بيش از 15000 ركورد در بخش هاي دروس حوزه( ادبيات،  احكام، اخلاق، اصول، بلاغة، دروس خارج، عرفان، عقايد، فلسفه، فقه،  كلام، منطق) و آموزش هاي گوناگون، با حجم اطلاعات 270 گيگا بايت، قابل ارائه در هارد 500  گيگا بايتي مي باشد.
 
 مجموعه ي سخنراني . صوتي
اين مجموعه حاوي تعداد 5955 سخنراني 113 سخنران، با حجم اطلاعات 270 گيگا بايت، قابل ارائه در هارد 500  گيگا بايتي مي باشد.
 
 مجموعه ي فيلم هاي آموزشي حوزوي. عمومي
اين مجموعه حاوي 3000 فيلم با فرمت هاي مختلف در 12 رشته(پزشکي، علوم انساني، عمومي، فني، كامپيوتر، کودکان، مسائل خانواده، ديني، ورزشي، هنري) و 243 موضوع مختلف آموزشي، با حجم اطلاعات 710 گيگا بايت، قابل ارائه در هارد 1000 گيگا بايتي مي باشد.
 
 
 مجموعه ي سخنراني. تصويري
اين مجموعه حاوي 500 سخنراني با فرمت هاي مختلف با حجم اطلاعات 710 گيگا بايت، قابل ارائه در هارد 1000 گيگا بايتي مي باشد.
 
مجموعه كتب خطي
 اين مجموعه حاوي 7543 عنوان كتاب خطي با 2 فرمت pdf و jpg، در بخش هاي زير و با حجم اطلاعات 640 گيگا بايت، قابل ارائه در هارد 1000 گيگا بايتي مي باشد.
 
 مجموعه ي بازي هاي رايانه اي

 اين مجموعه حاوي بيش از 154 ركورد در دو بخش زبان اصلي و دوبله شده با موضوعات جنگي، كودكانه، ورزشي، با حجم اطلاعات 570 گيگا بايت، قابل ارائه در هارد 1000 گيگا بايتي مي باشد.
             
 مجموعه انيميشن
 اين مجموعه حاوي 430 فايل تصويري و 127 عنوان فيلم، در 3 بخش فارسي، دوبله شده و صامت، با حجم اطلاعات 120 گيگا بايت، قابل ارائه در هارد 500 گيگا بايتي مي باشد.

 بانك فيلم هاي سينمايي و سريال
 اين مجموعه حاوي  1128 عنوان و 6736 فيلم سينمائي، تلويزيوني و سريال ايراني، با حجم اطلاعات 1400 گيگا بايت، قابل ارائه در هارد 2000 گيگا بايتي مي باشد.

 مجموعه فيلم هاي خارجي دوبله شده
 اين مجموعه حاوي  449 عنوان و 1240 فيلم سينمائي، تلويزيوني و سريال خارجي بصورت دوبله شده، با حجم اطلاعات 560 گيگا بايت، قابل ارائه در هارد 1000 گيگا بايتي مي باشد.
 
 مجموعه کتاب هاي الكترونيكي
 اين مجموعه حاوي  18559جلد كتاب با فرمت pdf  در 22 موضوع، با حجم اطلاعات 270 گيگا بايت قابل ارائه در هارد 500 گيگا بايتي مي باشد.
 
 مجموعه مقالات الكترونيكي
 اين مجموعه حاوي مقالات الكترونيكي IEEE به زبان انگليسي، در 16 موضوع اصلي، 2223 موضوع فرعي و 428502 عنوان مقاله، با حجم اطلاعات 230 گيگا بايت، قابل ارائه در هارد 500 گيگا بايتي مي باشد
 
 مجموعه مجلات الكترونيكي
 اين مجموعه حاوي 1910 عنوان مجله الكترونيكي خارجي، 18941 ركورد، با فرمت pdf و در 26 موضوع مختلف، با حجم اطلاعات 540 گيگا بايت، قابل ارائه در هارد 1000 گيگا بايتي مي باشد.
 
مجموعه کتاب هاي صوتي به زبان اصلي
 اين مجموعه حاوي بيش از 72500  كتاب‌ صوتي به زبان اصلي، با حجم اطلاعات 440 گيگا بايت، قابل ارائه در هارد 500 گيگا بايتي مي باشد.
 
مشخصات نسخه هاي تركيبي آماده تحويل
  تنسيم : حاوي محتواي
" كتابخانه جامع ديجيتال امام علي عليه السلام "
" كتابخانه جامع ديجيتال قرآن كريم "
با حجم 450 گيگا بايت اطلاعات و در هارد 500 گيگا بايتي ارائه مي شود.
 مبين : حاوي محتواي
" كتابخانه جامع ديجيتال امام علي عليه السلام"
" كتابخانه جامع ديجيتال قرآن كريم"
"مجموعه ي آموزشي. صوتي حوزوي. عمومي"
"مجموعه ي سخنراني. صوتي"
با حجم 733 گيگا بايت اطلاعات و در هارد 1000 گيگا بايتي ارائه مي شود.
 بصير : حاوي محتواي
" كتابخانه جامع ديجيتال امام علي عليه السلام "
" آرشيو اخبار فارسي "
با حجم 780 گيگا بايت اطلاعات و در هارد 1000 گيگا بايتي ارائه مي شود.
 صبا :حاوي محتواي
" كتابخانه جامع ديجيتال امام علي عليه السلام "
" كتابخانه جامع ديجيتال قرآن كريم "
" آرشيو اخبار فارسي "
با حجم 1130 گيگا بايت اطلاعات و  در هارد 2000 گيگا بايتي ارائه مي شود.
 
 سبحان : حاوي محتواي
" كتابخانه جامع ديجيتال امام علي عليه السلام "
" كتابخانه جامع ديجيتال قرآن كريم "
"مجموعه ي آموزشي. صوتي حوزوي. عمومي"
"مجموعه ي سخنراني. صوتي"
" آرشيو اخبار فارسي "
با حجم 1310 گيگا بايت اطلاعات ودر هارد 2000 گيگا بايتي ارائه مي شود.
 سروش : حاوي محتواي
" كتابخانه جامع ديجيتال امام علي عليه السلام "
" كتابخانه جامع ديجيتال قرآن كريم "  
"مجموعه ي آموزشي. صوتي حوزوي. عمومي"
"مجموعه ي سخنراني. صوتي"
"مجموعه ي فيلم هاي آموزشي حوزوي. عمومي"
"مجموعه ي سخنراني. تصويري"
با حجم 1400 گيگا بايت اطلاعات و در هارد 2000 گيگا بايتي ارائه مي شود.
 سرور 8 هاردي : حاوي محتواي
"كتابخانه جامع ديجيتال امام علي عليه السلام"
"كتابخانه جامع ديجيتال قرآن كريم"
"آرشيو اخبار فارسي"
"بانك نرم افزار"
"مجموعه آموزشي (فارسي, صوتي)"
"مجموعه سخنراني (صوتي)"
"مجموعه آموزشي (فارسي, فيلم)"
"مجموعه سخنراني ( فيلم)"
"مجموعه انتخابات رياست جمهوري, دور دهم"
"مجموعه فيلم هاي ايراني"
"مجموعه فيلم هاي خارجي دوبله شده"
"مجموعه فيلم هاي مستند فارسي"
"مجموعه كتاب هاي الكترونيكي"
"مجموعه  مجلات خارجي"
"مجموعه مقالات الكترونيكي"
مجموعه ي فوق با 5 ترا بايت اطلاعات در يك سرور 8 هاردي تجميع و ارائه مي گردد.