عزاداری برای محرم

چند سوال

 آیا برای عزاداری و اظهار محبت به سید و سالار شهیدان در محرم هر عملی می‌شود انجام داد و لو بدعت و خرافه باشد؟آیا با الغای اين كه به دستگاه حسين نمي‌شود ايراد گرفت، هر حرکت خلاف يا دون شأن را می‌شود انجام داد؟
آیا به بهانه محبت به اهل بيت عصمت و طهارت، می‌توان با سخنان بی اساس و حركت‌هاي نسنجيده، احساسات ديگر مذاهب را تحريك كرد و به اختلافات دامن زد مانند: ما بی‌خیال سیلی زهرا نمی‌شویم ما با سنی برادر نمی‌شویم یا در جشن و مراسم عیدالزهرا همه چیز مباح دانستن است و برای خرسندی فاطمه زهرا سلام الله علیها علنی به اولی و دومی لعن فرستادن یا حرکات خلاف عرف که از مظاهر حزن واندوه نیست، سابقه‌اى در عصر ائمه عليهم‌السلام و زمان‌هاى بعد از آن نداشته، تأييدى هم به شکل خاص يا عام از معصوم عليه‌السلام در مورد آن نرسيده و در زمان حاضر موجب وهن و بدنام شدن مذهب مى‌شود، انجام ‌دادن.
آیا در عزای آن بزرگواری که برای اصلاح امت قیام کرد و به شهادت رسید می‌شود هر عمل غیر ارزشی انجام داد؟
آیا آن کسی که سر در آخُر کج فهمی خویش کرده و متحجرانه لعن می‌فرستد و دشمن را در ایجاد فرق تکفیری و داعش جری می‌کند! عزادار است؟آیا آن کسی که به دفاع از سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین عَلَيْهِ‌السَّلام، خود را جر می‌دهد و چاک چاک می‌کند اما از دشمنان واقعي دين مانند اسرائیل اعلان انزجار نمی‌کند! عزادار است؟
آیا غیر از این است که بی‌توجهی به غدیر، عاشورا را به وجود آورد؟ و ما امروز عزاداری می‌کنیم و توجهی به غدیر نداریم؟
آیا عزاداری به عنوان عمل مستحبی نباید اصل آن و چگونگی انجام آن توسّط ادلّه شرعی ثابت شود و الا بدعت محسوب می‌شود و نه تنها مطلوب نیست، بلکه انجام آن ممنوع و حرام است؟
آيا عملي كه از ناحیه دين وارد نشده و مأثور نیست را مي‌شود به اسم دين انجام داد؟
آيا در انجام عمل مستحب، مي‌توان عمل واجب را ناديده گرفت؟آيا در انجام عمل واجب یا مستحب مي‌شود مرتکب حرام شد؟
ما متأسفانه در برگزاری مراسم مذهبی، كاري به حرف و منطق ائمه نداریم، کاری به اسلام و آموزه‌های دین نداریم، کاری به ارتباط با خالق هستی نداریم، یک تشیع قلابی درست کردیم، یک اهل‌بیت قلابی درست کردیم، یک اسلام بي‌روح و بي‌محتوا درست کردیم، اسلام و تشیع را خلاصه کردیم در چراغانی کردن و سیاه پوش کردن، اسلام و تشیع را خلاصه کردیم در عزاداری و زیارت و بس.

نوشته های مشابه

← نوشته قبلی

نوشته بعدی →

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.