پیوند راهپیمائی اربعین حسینی با حکومت جهانی حضرت مهدی

یکی از ارزش‌های والای راهپیمائی باشکوه و حماسی اربعین حسینی پیوند آن با حکومت جهانی منجی عالم بشریت و مصلح جهانی حضرت مهدی موعود عج‌الله تعالی فرجه‌الشریف است.

راهپیمائی باشکوه و حماسی اربعین حسینی با ویژه‌گی‌هایی که دارد؛ زمینه ساز ظهور منجی عالم بشریت است.

آن شخصیت والا و آن رهبر بزرگوار عاشورا که با حرکت مقدس‌اش اسلام را حفظ کرد؛ زیارت اربعین‌اش مقدمات ظهور منجی عالم بشریت و حکومت مصلح جهانی را نیز فراهم می‌کند، به همین خاطر سید وسالار شهیدان در بین انوار مقدس ائمه اطهار از همه برجسته‌تر است که فرمود:

کُلُّنا سَفنُ النِّجاة وَ لٰکِن سَفینةُ جَدِیَّ الحُسَیْن أَوسَع وَ فی لُجَجِ البِحارِ أَسْرَع

راهپیمائی باشکوه و حماسی اربعین حسینی از چند جهت با حکومت جهانی منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود عج‌الله فرجه‌الشریف پیوند ناکسستنی دارد یا به تعبیر دیگر حکومت جهانی منجی عالم بشریت و مصلح جهانی حضرت مهدی موعود عج‌الله تعالی فرجه‌الشریف به مقدماتی نیاز دارد که همه آن‌ها در راهپیمائی باشکوه و حماسی اربعین حسینی وجود دارد که به بعضی از آن اشاره می شود.

 

  1. سرمایه‌های انسانی

قیام و ظهور منجی عالم بشریت در حلقه‌های متعدد نیاز به نیروی میلیونیِ مؤمن، آموزش دیده، خبره، کارکشته، آزموده و با تجربه دارد به گونه‌ای که به تعبیر امیر بیان حضرت علی عَلَیهِ‌السَّلام

لَمْ یسْبِقْهُمُ الْاَوَّلُونَ وَ لایدْرِکُهُمُ الآخِرُونَ

پیشینیان، در فضایل از آنان سبقت نیافته و آیندگان به مرتبه آنان نرسند

سرمایه‌های انسانی که همه ویژگی‌هایی لازم برای اداره جهان را دارا باشند؛ در کجا باید آموزش ببیند؟ کجا باید آمادگیش را تمرین کند؟ این جمعیت میلیونی برای تمرین در کدام مکان، در چه زمان، در کدام رزمایش، در کدام اردوگاه باید اردو بزند؟

آیا اردوگاهی بهتر، وسیع‌تر و جامع‌تر از راهپیمائی اربعین وجود دارد؟

 

  1. هم صدائی (وحدت و برادری بین ملل اسلامی)

مرکزیت حکومت جهانی حضرت مهدی موعود عج‌الله فرجه‌الشریف غرب قاره آسیا یعنی ایران، عراق، شامات است، ملت‌های این کشورها برای حکومت یک پارچه جهانی منجی عالم بشریت باید یک دل و یک جهت شوند، وحدت و برادری، همدلی و همراهی خود را به اوج رسانند، تفاوت های كاذب را رها کند، برتری های نژادی را کنار بگذارد، از دشمنی‌ها و حرکت‌های تفرقه‌انگیز و اختلاف‌افکن پرهیز نمایند و یک‌پارچه خود را در برابر دشمن واقعی آماده سازند.

آیا برای شروع و تمرین وحدت و هم دلی؛ بهتر از راهپیمائی اربعین وجود دارد؟

 

 

  1. زندگی مسالمت آمیز

ملل مسلمان از نظر فرهنگ، آداب و ردوم تفاوت‌های بسیاری با یکدیگر دارند و این درحالی است که برای حکومت جهانی آن بزرگوار، ملل مسلمان، با تمامی تفاوت‌های فرهنگی که دارند باید در راه هدف مقدس‌شان؛ زودتر و بهتر از دیگر ملل، باید زبان یکدیگر را بفهمند، همدیگر را درک کنند، آداب و ردوم یکدیگر (که در بعضی از موارد ضد هم است) را تحمل کنند و بتوانند در یک حکومت واحد جهانی با همکاری، تعاون و تعامل پیوسته؛ زندگی مسالمت‌آمیز داشته باشند.

آیا برای شروع و تمرین زندگی مسالمت آمیز؛ بهتر از راهپیمائی اربعین وجود دارد؟

 

  1. آشنائی با چهره واقعی شیعه

همه دشمنان اسلام با همکاری مزدورانشان مانند گروه‌های تکفیری القاعده، داعش و ال‌سعود یک چهره کریه از شیعه به دنیا نشان داده‌اند و این در حالی است که هنگامه ظهور؛ تمامی بشریت باید با چهره ارزشمند و صلح طلب اسلام آشنا باشند، از اهداف و آرمان‌‌های حکومت جهانی مطلع باشند، مذهب تشیع را به عنوانی مذهب نجات بخش بشری بشناسند، نسبت به شیعه به عنوان کارگزارن حکومت جهانی، ذهنیت خوب داشته باشند تا ملت‌ها، قیام منجی عالم بشریت را به راحتی همراهی کنند.

آیا برای آشنائی با چهره واقعی شیعه و صلح طلبی دین مبین اسلام و اهداف و آرمان‌‌های حکومت جهانی؛ بهتر از راهپیمائی اربعین وجود دارد؟

 

  1. آشنائی با رهبری

هنگامه ظهور همه جهانیان باید با رهبری قیام یعنی منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود عج‌الله تعالی فرجه‌الشریف به خوبی آشنا باشند و اصل و نسب و اجداد طاهرین و کمالات و فضائل بی‌بدیل آن بزرگوار را به خوبی بشناسند تا به راحتی قیام آن بزرگوار را همراهی کنند.

آیا برای آشنائی ملل جهان با رهبری قیام و اصل و نسب آن بزرگوار؛ بهتر از راهپیمائی اربعین وجود دارد؟

 

  1. نمونه قابل ارائه

حکومت حضرت مهدی موعود عج‌الله فرجه‌الشریف، حکومت جهانی یک‌پارچه و وحدت‌آفرین بین تمام ملت‌ها است و ملت‌ها در اوج برادری و تعاون برای زندگی شرافت‌مند؛ همکاری و تعامل پیوسته خواهند داشت.

آیا برای نشان دادن یک نمونه قابل ارائه به جهان بهتر از راهپیمائی اربعین وجود دارد؟  

 

زائر اربعین سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین عَلَیهِ‌السَّلام با نیت زمینه سازی ظهور منجی عالم بشریت و مصلح جهانی؛ در راهپیمائی باشکوه و ارزشمند اربعین حسینی شرکت می‌کند و با عمل به منشور اخلاقى تربیتی راهپمائی ارﺑﻌﻴﻦ و با رعایت آداب و شرائط، حدود و ثغور در فراهم شدن مقدمات ظهور مصلح جهانی نقش‌آفریتی می‌کند.

 

نوشته های مشابه

← نوشته قبلی

نوشته بعدی →

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.