کتاب صعود چهل ساله، مروری بر دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی بر اساس آمارهای بین المللی

کتاب «صعود چهل ساله» یکی از کتاب‌های شاخص در زمینه انقلاب اسلامی است. کتابی که در حوزه‌ی انقلاب نیاز به آن حس می‌شد. این کتاب کارهای انجام گرفته در انقلاب اسلامی را با کارهای قبل از انقلاب مقایسه می‌کند. از مهم‌ترین کارهای این کتاب می‌توان پرداختن آن به موضوعات متنوع و کارهای مختلف انقلاب اسلامی را نام برد. خوانندگان کتاب «صعود چهل ساله» با خواندن آن می‌توانند به عمق و فعالیت‌های انقلاب اسلامی کاملا پی ببرند.


کتاب «صعود چهل ساله» اثر حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای سید محمد حسین راجی است که در آن “مروری بر دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی بر اساس آمارهای بین المللی” در 9 فصل صورت گرفته است.

کتاب «صعود چهل ساله» که نتیجه‌ی بیش از هفده هزار ساعت مطالعه‌ی هدفمند از جانب هفتاد نخبه‌ی دانشگاهی و حوزوی است؛ مروری دارد بر دستاوردهای چهل ساله‌ی انقلاب اسلامی بر اساس آمارهای بین‌المللی است و با مطالعه آن هر ایرانی مسلمان و انقلابی را سرشار از حس غرور می‌کند.

 

کتاب «صعود چهل ساله» نشان می‌دهد جمهوری اسلامی ایران در این چهل سال به کدامیک از آرمان‌های عدالت، استقلال، آزادی، معنویت، کرامت زن، مردم‌سالاری دینی، گسترش رفاه عمومی و دیگر آرمان‌های انقلاب دست پیدا کرده است.

یکی از شاخصه‌های اصلی کتاب «صعود چهل ساله» ارجاع به منابع معتبر بین‌المللی مانند سازمان ملل متحد، بانک جهانی، سازمان جهانی غذا و کشاورزی، دفتر برنامه توسعه ملل متحد و دیگر مراجع معتبر است.

 

از ویژگی کتاب «صعود چهل ساله» تمرکز آن بر فعالیت‌های صورت گرفته بعد از انقلاب، معرفی دستاوردهای ارزنده‌ی انقلاب اسلامی، بهره گیری از آمارهای دقیق، فنی و علمی بین المللی برای ارائه‌ی کارها، مقایسات دقیق و موشکافانه‌ی اقدامات صورت گرفته قبل و بعد از انقلاب و به طور کلی معارفه‌ی همه جانبه‌ای از فعالیت‌های گسترده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

 

معرفی دقیق‌تر مطالب کتاب «صعود چهل ساله»

  1. فصل «استقلال» با ریز موضوعات «از وابستگی دوران پهلوی تا استقلال ایران اسلامی و «استقلال در کشورهای دنیا»؛
  2. فصل «گسترش عدالت اجتماعی» با ریز موضوعات «نابرابری» و «فقر»؛
  3. فصل «گسترش برخورداری های عمومی» با ریزموضوعات «امنیت غذایی»، «آموزش مناسب»، «بهداشت»، «دسترسی به آب»، «دسترسی به برق»، «دسترسی به سوخت»، «دسترسی به وسائل ارتباطی» و «شاخصه توسعه انسانی»؛
  4. فصل «عزت و اقتدار» با ریز موضوعات «اقتدار امنیتی»، «اقتدار نظامی» و «اقتدار منطقه ای»؛
  5. فصل «پیشرفت های زیرساختی» با ریز موضوعات «حوزه حمل و نقل» و «علم و فناوری»؛
  6. فصل «پیشرفت صنعتی» با ریز موضوعات «انرژی» و «صنعت»؛
  7. فصل «پیشرفت در معنویت» با ریزموضوعات «معنویت در دوران پهلوی»، «معنویت در جمهوری اسلامی»، «تأثیر جمهوری اسلامی بر معنویت دنیا» و «بحران معنویت در غرب»؛
  8. فصل «کرامت زن» با ریزموضوعات «زن در نگاه سران ایران»، «بررسی وضعیت زنان» و «کرامت زن در غرب»؛
  9. فصل «آزادی و مردم سالاری» با ریزموضوعات «آزادی و مردم سالاری در دوران پهلوی»، «آزادی و مردم سالاری در انقلاب اسلامی»، «نقد شاخص های آزادی در غرب» و «علل تحقق نیافتن کامل اهداف انقلاب اسلامی».

 

چرا باید کتاب صعود چهل‌ساله را مطالعه کنیم؟

کتاب «صعود چهل ساله» یکی از کتاب‌های شاخص در زمینه انقلاب اسلامی است. کتابی که در حوزه‌ی انقلاب نیاز به آن حس می‌شد. این کتاب کارهای انجام گرفته در انقلاب اسلامی را با کارهای قبل از انقلاب مقایسه می‌کند. از مهم‌ترین کارهای این کتاب می‌توان پرداختن آن به موضوعات متنوع و کارهای مختلف انقلاب اسلامی را نام برد. خوانندگان کتاب «صعود چهل ساله» با خواندن آن می‌توانند به عمق و فعالیت‌های انقلاب اسلامی کاملا پی ببرند.

 

قسمتی از متن کتاب صعود چهل ساله

قوای نظامی هر کشور ستون اقتدار هر کشور تلقی می‌شود. شاهان پهلوی با خرید انواع تسلیحات غربی و به‌ویژه آمریکا سعی در تقویت نیروی نظامی ایران داشتند ولی در واقعیت غرب با فروش انواع سلاح‌های خود با چند برابر قیمت به ایران، سعی در به تاراج بردن ذخایر این ملت را داشتند و از سویی دیگر آنها ایران را انباری از مهمات کرده بودند و در موارد مختلف بدون اجازه ایران از آنها استفاده می‌کردند.

 

برای نمونه ملکه پهلوی در این باره می‌گوید: «یک روز محمدرضا که خیلی ناراحت بود به من گفت: مادرجان مرده‌شور این سلطنت را ببرد که من شاه و فرمانده کل قوا هستم، ولی بدون اطلاع من هواپیماهای ما را برده‌اند ویتنام؛ آمریکایی‌ها که از قدیم در ایران نظامی داشتند هر وقت احتیاج پیدا می‌کردند از پایگاههای ایران و امکانات ایران با صلاح‌دید خود استفاده می‌کردند. حالا بماند که چقدر سوخت مجانی می‌زدند و اصلا کل بنزین هواپیماها و سوخت کشتی هایشان را از ایران می‌بردند.»

 

اسدالله علم در خاطراتش در مورد گران کردن تجهیزات نظامی چنین می‌نویسد: «شاه گفت با وجود این که سازنده کتیا تایید کرده است که قیمت هر هواپیما ۶ / ۵ میلیون دلار است چطور آن را به ۱۸ میلیون دلار افزایش دهند. در پاسخ گفتم همان کاری که در مورد ناوسک‌های سیروان کردند ما مجبور شدیم ۶۰۰ میلیون دلار بپردازیم گفتم: به نظر می‌رسد که پنتاگون در بالا کشیدن مابقی ناچیز درامد نفتی ما وقت را تلف نمی‌کند.»

 

برای مطالعه و دریافت کتاب “صعود چهل ساله” این جا را کلیک نمایید.

 

نوشته های مشابه

← نوشته قبلی

نوشته بعدی →

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.