بازگشت پيروزمندانه امام خمينی به ميهن اسلامی

هيچ چيزي به شيريني ورود پيروزمندانه حضرت امام (ره) به ايران اسلامی نبود. امام خمينی پس از 14 سال دوری و تبعيد از وطن، در ميان استقبال پرشور مردم، قدم به خاك ايران اسلامي گذاشت و بزرگ‏ترين استقبال تاريخ بشر رقم خورد.


حضرت امام در راستای آیه “أَنِ اعْبُدُوا اللَّهَ وَاجْتَنِبُوا الطَّاغُوتَ” با حرکت‌اش، با نهضت‌اش و با رهبری‌اش، آرزوي ديرين هزاران پيامبر را جامه عمل پوشاند.


هيچ چيزي به شيريني ورود پيروزمندانه حضرت امام به ايران اسلامی نبود. امام خمينی پس از 14 سال دوری و تبعيد از وطن، در ميان استقبال پرشور مردم، قدم به خاك ايران اسلامي گذاشت و بزرگ‏ترين استقبال تاريخ بشر رقم خورد.

 

جايگاه مقدس مرجعيت دينی و پیروی مردم از دین و پذیرش رهبری امام خمینی توسط ملت؛ این استقبال بی‌نظیر تاريخ بشر را رقم زده است.

 

امام خمینی در حالی وارد ایران اسلامی شد که هنوز حاکمیت رژیم پابرجا بود و احتمال هر گونه خطری وجود داشت، دولت دست‌نشانده با ورود امام خمینی مخالفت می‌کرد  و بر طبل رعب و وحشت و تهدید می‌کوبید، با این حال امام خمینی با توکل به خداوند، قدم به خاك ايران اسلامي گذاشت و مردم بدون توجه به همه تهدیدها، این استقبال بی‌نظیر را بوجود آوردند.

 

هنگامی که هواپیمای امام بر زمین نشست، مورد استقبال علما و بزرگان قرار گرفت و پس از برگزاری مراسم مختصر در فرودگاه، حضرت امام برای زیارت شهدای انقلاب اسلامی وارد بهشت زهرا شد.

 

از فرودگاه تا بهشت زهرا جمعیت مشتاق برای استقبال و دیدن مرجع و رهبرشان؛ ایستاده بودند به صورتی که حرکت خودروی حامل امام خمینی با کندی حرکت می‌کرد و بارها متوقف ‌شد و مسیر یک ساعته بیش از شش ساعت طی شد. انبوه جمعیت به گونه‌ای بود که محافظان نتوانستند امام خمینی را به جایگاه منتقل کنند و به ناچار ایشان با بالگرد، به جایگاه منتقل گردید.

 

حضرت امام برای انبوه جمعیت مستقر در بهشت زهرا سخنرانی کرد و رسماً اعلام نمود که

“من بواسطه این که مردم قبولم دارند؛ توی دهن این دولت می‌زنم، من دولت تعیین می‌کنم”

 

ورود حضرت امام به ایران اسلامی و سخنرانی آتشین ایشان، فرمان خداوند به حضرت موسی را در ذهن‌ها زنده کرد آن‌گاه که فرمود:

“اذْهَبْ إِلي فِرْعَوْنَ إِنَّهُ طَغي”

یا پیروزی بر ساحران را تداعی کرد آن‌گاه که فرمود:

“فَوَقَعَ الْحَقُّ وَبَطَلَ مَا كَانُوا يَعْمَلُونَ”

یا آن‌گاه که فرمود:

“جَاءَ الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَاطِلُ إِنَّ الْبَاطِلَ كَانَ زَهُوقًا”

 

حضرت امام در راستای آیه “أَنِ اعْبُدُوا اللَّهَ وَاجْتَنِبُوا الطَّاغُوتَ” با حرکتش، با نهضتش و با رهبری‌اش، آرزوي ديرين هزاران پيامبر را جامه عمل پوشاند.

نوشته های مشابه

← نوشته قبلی

نوشته بعدی →

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *