کتاب راهنمای عمره و حج

آن چه حضرت ابراهیم عَلَیهِ‌السَّلام به دستور خداوند تبارک و تعالی مبنی بر اسکان خانواده خود، در سرزمین بی‌آب و علف، برای اقامه دین انجام داد و آن چه حضرت هاجر، آن فرمان الهی را با همه سختی‌هایش و دشواری‌هایش، خالصانه گردن نهاد؛ هم نامشان را ماندگار کرد، هم رسمشان را ماندگار ساخت، هم دعایشان را مستجاب کرد، هم دل‌های مردم را به سوی آنها مایل ساخت، هم عملشان را برای بشریت الگو قرار داد، هم آن سرزمین را الْبَلَدِ الْاَمِینِ کرد، هم وادی غَیرِ ذِی زَرْعٍ را به آیاتٌ بَینَاتٌ و سرزمین مقدس تبدیل نمود:

فِیهِ آیاتٌ بَینَاتٌ مَقَامُ إِبْرَاهِیمَ وَمَنْ دَخَلَهُ کانَ آمِنًا.

 

بزرگ­ترین درد جوامع اسلامی این است که هنوز فلسفه ­ی واقعی بسیاری از ‌احکام الهی را درک نکرده‌اند و حج با آن همه راز و عظمتی که دارد هنوز به صورت یک عبادت خشک و یک حرکت بی­ حاصل و بی­ ثمر باقی مانده است. یکی از وظایف بزرگ مسلمانان پی بردن به این واقعیت است که حج چیست و چرا برای همیشه باید بخشی از امکانات مادی و معنوی خود را برای برپایی آن صرف کنند؟

(امام خمینی رحمت الله علیه)

 

“کتاب راهنمای عمره و حج”

از “مجموعه کتاب‌های نمی از یم”

 

کتاب “راهنمای عمره و حج” از مجموعه کتاب‌های “نمی از یم” در 7 فصل، 20 بخش ، حاوی نکات ضروری و مهم سفر زیارتی عمره و حج و نکات ضروری و مهم مناسک عمره و حج تدوین شده است.

کتاب “راهنمای عمره و حج” در راستای مسئولیت مهم و خطیر روحانیون محترم کاروان‌های عمره و حج و برگرفته از تجربه بیش از دویست جلسه آموزشی حجاج در چندین سفر عمره مفرده و حج تمتع، به همت حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای حسن صفرزاده تهرانی به رشته تحریر درآمده و برای آموزش بهتر زوّار به علاقمندان خاصه روحانیون محترم کاروان‌های عمره و حج؛ همراه فایل‌های آموزشی تقدیم می‌گردد. امید که مرضی حضرت حق قرار گیرد.

 

برای مطالعه و دریافت رایگان کتاب راهنمای عمره و حج اینجا کلیک نمایید.

نوشته های مشابه

← نوشته قبلی

نوشته بعدی →

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *