پیوند راهپیمائی اربعین با حکومت جهانی حضرت مهدی

یکی از ارزش‌های والای راهپیمائی باشکوه و حماسی اربعین حسینی، پیوند آن با حکومت مصلح جهانی و منجی بشریت حضرت مهدی موعود عج‌الله فرجه الشریف است. راهپیمائی باشکوه و حماسی اربعین حسینی با ویژه‌گی‌هایی که دارد؛ زمینه ساز ظهور منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود است.آن شخصیت والا و آن رهبر بزرگوار عاشورا، که با حرکت مقدسش اسلام را حفظ کرد؛ زیارت اربعینش، مقدمات ظهور مصلح جهانی و منجی بشریت حضرت مهدی موعود را نیز فراهم می‌کند.


یکی از ارزش‌های والای راهپیمائی باشکوه و حماسی اربعین حسینی، پیوند آن با حکومت مصلح جهانی و منجی بشریت حضرت مهدی موعود عج‌الله فرجه الشریف است. راهپیمائی باشکوه و حماسی اربعین حسینی با ویژه‌گی‌هایی که دارد؛ زمینه ساز ظهور منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود است.

 

آن شخصیت والا و آن رهبر بزرگوار عاشورا، که با حرکت مقدسش اسلام را حفظ کرد؛ زیارت اربعینش، مقدمات ظهور مصلح جهانی و منجی بشریت حضرت مهدی موعود را نیز فراهم می‌کند، به همین خاطر سید وسالار شهیدان در بین انوار مقدس ائمه اطهار از همه برجسته‌تر است که فرمود: کُلُّنا سَفنُ النِّجاة وَ لٰکِن سَفینةُ جَدِیَّ الحُسَیْن أَوسَع وَ فی لُجَجِ البِحارِ أَسْرَع؛ همه ما اهل بیت کشتی‌های نجاتیم، ولی کشتی جدم حسین وسیع‌تر و در عبور از امواج سهمگین دریاها سریعتر است.

 

راهپیمائی باشکوه و حماسی اربعین حسینی از چند جهت با حکومت مصلح جهانی و منجی بشریت حضرت مهدی موعود پیوند ناگسستنی دارد یا به تعبیر دیگر حکومت مصلح جهانی و منجی بشریت حضرت مهدی موعود به مقدماتی نیاز دارد که همه آن مقدمات در راهپیمائی باشکوه و حماسی اربعین حسینی وجود دارد که به بعضی از آن اشاره می شود.

 

  1. سرمایه‌های انسانی آماده

قیام و ظهور مصلح جهانی و منجی بشریت حضرت مهدی موعود در حلقه‌های متعدد نیاز به نیروی میلیونیِ مؤمن، آموزش دیده، خبره، کارکشته، آزموده و با تجربه دارد به گونه‌ای که به تعبیر امیر بیان حضرت علی عَلَیه السَّلام: لَمْ یسْبِقْهُمُ الْاَوَّلُونَ وَ لایدْرِکُهُمُ الآخِرُونَ؛ پیشینیان، در فضایل از آنان سبقت نیافته و آیندگان به مرتبه آنان نرسند. این سرمایه‌های انسانی که همه ویژگی‌هایی لازم را برای اداره جهان باید دارا باشند؛ در کجا باید آموزش ببینند؟ کجا باید آمادگیش را تمرین کند؟ این جمعیت میلیونی برای تمرین در کدام مکان، در چه زمان، در کدام رزمایش، در کدام اردوگاه باید اردو بزند؟ آیا اردوگاهی بهتر، وسیع‌تر و جامع‌تر از راهپیمائی باشکوه و حماسی اربعین حسینی وجود دارد؟

 

  1. هم صدائی (وحدت و برادری بین ملل اسلامی)

مرکزیت حکومت مصلح جهانی و منجی بشریت حضرت مهدی موعود غرب قاره آسیا یعنی ایران، عراق، شامات است، ملت‌های این کشورها برای حکومت یک پارچه جهانی منجی عالم بشریت باید یک دل و یک جهت شوند و وحدت و برادری، همدلی و همراهی خود را به اوج برسانند، تفاوت های کاذب را رها کند، برتری‌های نژادی را کنار بگذارد، از دشمنی‌ها و حرکت‌های تفرقه‌انگیز و اختلاف‌افکن پرهیز نمایند و یک‌پارچه خود را برای حکومت مصلح جهانی و منجی بشریت آماده کنند و در برابر دشمن واقعی آماده باشند. آیا برای شروع و تمرین وحدت و هم دلی؛ بهتر از راهپیمائی باشکوه و حماسی اربعین حسینی وجود دارد؟

 

  1. زندگی مسالمت آمیز بین مسلمانان

ملل مسلمان از نظر فرهنگ، آداب و رسوم تفاوت‌های بسیاری با یکدیگر دارند و این درحالی است که برای حکومت مصلح جهانی و منجی بشریت حضرت مهدی موعود عج‌الله فرجه الشریف، ملل مسلمان، با تمامی تفاوت‌های فرهنگی که دارند، در راه هدف مقدس‌شان؛ زودتر و بهتر از دیگر ملل، باید زبان یکدیگر را بفهمند، همدیگر را درک کنند، آداب و رسوم یکدیگر (که در بعضی از موارد ضد هم است) را تحمل کنند و بتوانند در یک حکومت واحد جهانی با همکاری، تعاون و تعامل پیوسته؛ زندگی مسالمت‌آمیز داشته باشند. آیا برای شروع و تمرین زندگی مسالمت آمیز؛ بهتر از راهپیمائی باشکوه و حماسی اربعین حسینی وجود دارد؟

 

  1. آشنائی با چهره واقعی شیعه

همه دشمنان اسلام با همکاری مزدورانشان مانند گروه‌های تکفیری القاعده، داعش و آل‌سعود، یک چهره ناپسند از شیعه به دنیا نشان داده‌اند و این در حالی است که هنگامه ظهور؛ تمامی بشریت باید با چهره ارزشمند و صلح طلب اسلام آشنا باشند، از اهداف و آرمان‌‌های حکومت جهانی مطلع باشند، مذهب تشیع را به عنوانی مذهب نجات بخش بشری بشناسند، نسبت به شیعه به عنوان کارگزارن حکومت جهانی، ذهنیت خوب داشته باشند تا ملت‌ها، قیام و ظهور مصلح جهانی و منجی بشریت حضرت مهدی موعود را به راحتی همراهی کنند. آیا برای آشنائی با چهره واقعی شیعه و صلح طلبی دین مبین اسلام و اهداف و آرمان‌‌های حکومت جهانی؛ بهتر از راهپیمائی باشکوه و حماسی اربعین حسینی وجود دارد؟

 

  1. آشنائی با رهبری حکومت جهانی

هنگامه ظهور همه جهانیان باید با رهبری قیام یعنی مصلح جهانی و منجی بشریت حضرت مهدی موعود به خوبی آشنا باشند و اصل و نسب و اجداد طاهرین و کمالات و فضائل بی‌بدیل آن حضرت را به خوبی بشناسند تا به راحتی قیام آن بزرگوار را همراهی کنند. آیا برای آشنائی ملل جهان با رهبری قیام و اصل و نسب آن بزرگوار؛ بهتر از راهپیمائی باشکوه و حماسی اربعین حسینی وجود دارد؟

 

  1. نمونه قابل ارائه

حکومت مصلح جهانی و منجی بشریت حضرت مهدی موعود عج‌الله فرجه الشریف؛ حکومت یک‌پارچه و وحدت‌آفرین بین تمام ملت‌ها است و ملت‌ها در اوج برادری و تعاون برای زندگی شرافت‌مند؛ همکاری و تعامل پیوسته خواهند داشت. آیا برای نشان دادن یک نمونه قابل ارائه به جهان، بهتر از راهپیمائی باشکوه و حماسی اربعین حسینی وجود دارد؟

 

بر این اساس زائر اربعین سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین عَلَیه السَّلام با نیت زمینه سازی ظهور مصلح جهانی و منجی بشریت؛ باید در راهپیمائی باشکوه و حماسی اربعین حسینی شرکت نمایند و با عمل به “منشور اخلاقى تربیتی راهپیمائی باشکوه و حماسی اربعین حسینی” و با رعایت آداب و شرائط، حدود و ثغور، به ندای هل من ناصر حضرت امام حسین عَلَیه السَّلام لبیک گویند در فراهم شدن مقدمات ظهور حکومت مصلح جهانی و منجی بشریت حضرت مهدی موعود نقش‌آفرین باشند.

 

اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج

نوشته های مشابه

← نوشته قبلی

نوشته بعدی →

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *