دستاوردهای انقلاب اسلامی

باید موفقیت‏‌هاى به عمل آمده، پیشرفت‌های حاصل شده، تلاش‏‌هاى به ثمر رسیده، موانع رفع‏ شده و توطئه‌های خنثی شده؛ به عنوان دستاوردهای انقلاب اسلامی، خوب برجسته و تدوین شود، تا با تصویرسازى صحیح از انقلاب اسلامى؛ از تحریف حقایق انقلاب اسلامی جلوگیری کرد تا نظام سلطه با کمک راویان خائن و تحلیلگران مغرض، نتوانند با تصویرسازى كاذب، افکار عمومی و افکار نسل‌های بعدی را فریب دهند، تا صحت راه، درستی مسیر مشخص شود و الا ملتی که به صحت راه، درستی مسیرش اعتقاد نداشته باشد یا به آن شک کند مأیوس می‌شود و شکست خواهد خورد.


یکی از اهداف راهبردی دشمنان در جنگ نرم علیه انقلاب اسلامی، ایجاد یأس و ناامیدی نسبت به آینده است تا از این طریق پشتوانه‌های مردمی نظام را از بین‌ ببرند.

دشمن با قدرت رسانه‌ای خود تلاش می‌کند تا با راه‌اندازی جنگ روایت‌ها، روایت‌های غیرواقع و کاذب را جایگزین روایت‌های صحیح نماید و از این طریق با سیاه‌نمایی، بزرگ کردن مشکلات، زیر سؤال بردن و یا کم‌ارزش جلوه دادن دستاوردهای انقلاب و ناکارآمد نشان دادن نظام دینی؛ جلوی درک واقعیات انقلاب اسلامی و دستاوردهای ارزشمند جمهوری اسلامی را بگیرد.

در چنین شرایطی، اهمیت تبیین دستاوردهای انقلاب و جمهوری اسلامی به‌عنوان یک وظیفه و به‌ویژه برای نسل جوان، آشکار می‌شود.

باید موفقیت‏‌هاى به عمل آمده، پیشرفت‌های حاصل شده، تلاش‏‌هاى به ثمر رسیده، موانع رفع‏ شده و توطئه‌های خنثی شده؛ به عنوان دستاوردهای انقلاب اسلامی، خوب برجسته و تدوین شود، تا با تصویرسازى صحیح از انقلاب اسلامى؛ از تحریف حقایق انقلاب اسلامی جلوگیری کرد تا نظام سلطه با کمک راویان خائن و تحلیلگران مغرض، نتوانند با تصویرسازى كاذب، افکار عمومی و افکار نسل‌های بعدی را فریب دهند، تا صحت راه، درستی مسیر مشخص شود و الا ملتی که به صحت راه، درستی مسیرش اعتقاد نداشته باشد یا به آن شک کند مأیوس می‌شود و شکست خواهد خورد.

انقلاب اسلامی در همه عرصه‌ها و در همه حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و بین‌المللی دستاوردهای اعجاب‌انگیز داشته است به صورتی که عقول همه اندیشمندان را متحیر ساخته و انسان‌های آزاده دنیا را به تحسین انقلاب واداشته است.

برای درک واقعیات انقلاب اسلامی و دستاوردهای ارزشمند جمهوری اسلامی، تبیین وضعیت ایران و جهان قبل از انقلاب از نظر سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی، و مقایسه آن با امروز بسیار ضروری است چرا که بدون توجه به شرایط داخلی و خارجی ایران در دوران قبل از انقلاب، نمی‌توان به اهمیت و عظمت دستاوردهای انقلاب اسلامی پی‌برد.

 

حوزه بین‌الملل

قبل از انقلاب، دنیا در انحصار دو ابرقدرت بود و کسی جرعت نداشت به این دو ابرقدرت چپ نگاه کند، اما با پیروزی انقلاب اسلامی، جهان از انحصار دو ابرقدرت خارج شد، فرهنگ سلطه‌ستیزی در ادبیات سیاسی جهان رواج پیدا کرد، همه ملت‌ها به خیزش در برابر نظام سلطه فراخوانده شدند و تمامی ملت های جهان اسلام به پیوستن به جبهه مقاومت دعوت شدند.

 

حوزه دین

قبل از انقلاب، دین به عنوان افیون ملت‌ها معرفی شده بود و همه بدبختی بشر به پای دین گذاشته می‌شد و بی دینی علامت پیشرفت و تمدن به حساب می‌آمد اما با پیروزی انقلاب اسلامی، یک قدرت مبتنی بر دین در جغرافیای سیاسی و حاكمیتی جهان پدیدار شد، دین به عنوان منبع لایزال قدرت و ارزش معرفی شد، بی‌دینی و لاابالی‌گری ارزش‌اش را از دست داد و دین‌داری و معنویت به عنوان ارزش‌های انسانی ترویج گردید.

 

حوزه داخلی

قبل از انقلاب، ایران به عنوان عمله آمریکا و ژاندارم منطقه؛ نقش حافظ منافع اسرائیل را بازی می‌کرد و به کارگاه آزمایشگاهی برای کارشناسان غربی درآمده بود و مردم ایران به عنوان انسان‌های بی‌فرهنگ، بی‌تمدن، عقب افتاده، حق توحش به آنان پرداخت می‌کردند و همواره از ناحیه ابرقدرت‌ها مورد تحقیر قرار می‌گرفتند، اما با پیروزی انقلاب اسلامی، ایران کشوری آزاد، مستقل، تأثیر گذار، صاحب نفوذ در منطقه گردید و هویت جهانی پیدا کرد.

 

قبل از انقلاب، ایران از ابتدائی‌ترین حق در انتخاب و انتصاب مسئولین محروم بود و همه انتصابات مقامات اصلی کشور با نظر آمریکا انجام می‌شد و سفارت آمریکا در تهران با ۴۰۰۰ کارمند عملاً اداره تمام امور ایران را در اختیار داشت تا جایی که مادر شاه می گوید: گاهی به محمدرضا می‌گفتم: چرا با علم به این که می‌دانی این پدرسوخته‌ها نوکر اجنبی هستند، آنها را اخراج نمی‌کنی؟ محمدرضا می‌گفت: چه فایده‌ای بر اخراج آنها مترتب است؟ این‌ها را اخراج کنم، ده‌ها نفر دیگر را اطرافم قرار می‌دهند. بگذارید این‌ها باشند خیال دولتهای خارجی از حسن انجام امور در ایران راحت باشد!» «یک روز محمدرضا که خیلی ناراحت بود به من گفت: مادرجان! مرده شور این سلطنت را ببرد که من شاه و فرمانده کل قوا هستم، ولی بدون اطلاع من هواپیماهای ما را برده‌اند ویتنام! و حتی سوخت همه هواپیماها و کشتی هایشان را مجانی از ایران می‌بردند» اما با پیروزی انقلاب، جمهوری اسلامی با کسب استقلال و آزادی واقعی، در تعیین سرنوشت خود و در تعیین سیاست‌های کلی و در تصمیمات خرد و کلان، مستقل عمل کرد و هیچ بیگانه‌ای در هیچ زمینه‌ای حق دخالت ندارد.

 

قبل از انقلاب، ایران از نظر تولید علم و دانش هیچ رتبه‌ای در جهان نداشت اما امروز، ایران اسلامی از نظر علمی بین 200 کشور جهان در رتبه دهم دنیا ایستاده است.

قبل از انقلاب، از نظر نظامی، ایران توان ساخت فشنگ هم نداشت. یکی از مستشاران آمریکایی در خاطراتش می‌نویسد: در برابر هر دلاری که ایالات آمریکا برای خرید نفت به ایران می‌دهد ایران دو دلار برای خرید سلاح به آمریکا می‌دهد اما امروز، ایران اسلامی طبق گزارش مؤسسه تحقیقاتی امریکن اینسرت ایران در بین ده قدرت جهانی، به عنوان هفتمین قدرت نظامی جهان شناخته می‌شود.

 

رتبه جهانی تولید علم ایران بر اساس گزارش‌های رسمی سازمان‌های بین المللی جهان

در رشته انرژی اتمی از رتبه ۸۳ جهان به رتبه 10 جهان

در رشته نانو تکنولوژی از رتبه ۵۷ جهان به رتبه 7 جهان

در رشته بیوتکنولوژی از رتبه 56 جهان به رتبه 12 جهان

در رشته مهندسی هوا و فضا از رتبه 43 جهان به رتبه 10 جهان

در رشته شیمی از رتبه 48 جهان به رتبه 10جهان

در رشته فیزیک و نجوم از رتبه 64 جهان به رتبه 18جهان ارتقاء یافته است.

 

بر اساس گزارش‌های رسمی سازمان‌های بین المللی جهان و سازمان بین المللی آیسسکو

سرعت پیشرفت علمی و شتاب رشد علمی ایران ۱۱ برابر سرعت متوسط رشد علم در جهان است.

پژوهشگران ایرانی با ثبت 10 هزار مقاله علمی، در رتبه 15 تولیدکنند علم در جهان قرار دارد.

در میان ۵۷ کشور اسلامی از لحاظ علمی و پژوهشی با 26000 اختراع در رتبه اول قرار دارد.

از نظر دستیابی به دانش کامل چرخه سوخت هسته‌ای در ردیف 5 کشور برتر جهان قرار دارد.

دانشمندان ایرانی در مسابقات جهانی لیزر، میکرو الکترونیک، ساخت روبات، ساخت ابر رایانه تاکنون بیش از 500 مدال در المپیادهای مختلف علمی جهان کسب کرده‌اند.

 

بر اساس گزارش‌های رسمی سازمان‌های بین المللی جهان جمهوری اسلامی ایران

بر اساس گزارش‌های رسمی سازمان‌های بین المللی جهان جمهوری اسلامی ایران به‌رغم همه تحریم‌ها، تهدیدها و توطئه‌ها امروز جزء برترین‌های جهان است

در حوزه درمانِ ناباروری جزو ۴ کشور برترِ جهان است

در حوزه ساخت داروهای خاص جزو ۱۰کشور برتر جهان است

در حوزه علم ژنتیک جزو ۵ کشور برتر جهان است

در حوزه موشکی جزو ٧ کشور جهان است

در حوزه ساخت زیر دریایی جزو ۵ کشور جهان است

در حوزه ساخت اژدرهای حباب ساز جزو 2 کشور جهان است

در حوزه ساخت ماهواره و فضاپیما جزو ۱۰کشور جهان است

در حوزه ساخت سدهای بتنی و خاکی و تأسیساتِ نیروگاهی جزو ٨ کشور برتر جهان است

در حوزه زیست‌فناوری جزء رتبه 5 کشور جهان و رتبه اول منطقه است

در حوزه فناوری و تحقیقات سلول‌های بنیادی جزء ۱۵ کشور جهان و رتبه اول منطقه است

در حوزه پزشکی، سلول‌های بنیادین، ترمیم ضایعات نخاعی، تولید دارو‌های راهبردی؛ رتبه 15 جهان و رتبه اول منطقه است.

 

آری كسی منکر ضعف‌ها و مشکلات، کم‌کاری‌ها و عقب‌ماندگی‌ها‌، اشتباهات انجام شده، خیانت‌ها صورت گرفته، بی‌مهری‌های به عمل آمده، رنج‌های کشیده شده نیست؛ اما این به این معنا نیست که از نظام، انقلاب، اسلام و گذشته پر افتخار خود فاصله بگیریم بلکه برای عزت و سربلندی ایران اسلامی محكم و استوار ایستاده‌یم تا همه کاستی‌ها را اصلاح کنیم.

نوشته های مشابه

← نوشته قبلی

نوشته بعدی →

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *